Приватний нотаріус Євген Незнайко

Оформлення спадщини (отримання свідоцтва)

Сам факт смерті спадкодавця або навіть відкриття спадкової справи ще не наділяє спадкоємця правом розпоряджатися майном. Для отримання такого права необхідно отримати у нотаріуса свідоцтво на спадщину.

Що таке свідоцтво на спадщину і для чого воно потрібне?

Свідоцтво на спадщину – це документ, який підтверджує, що спадкоємець отримав повне право на майно спадкодавця. Без цього документа спадкоємець не може продати квартиру або машину і зняти гроші з банківського рахунку.

Що потрібно для отримання свідоцтва на спадщину?

Для отримання такого свідоцтва потрібно аби була відкрита спадкова справа. Ініціювати її відкриття можна як самостійно (через представника), так і дочекавшись поки її відкриття ініціюють інші спадкоємці (якщо такі є). Однак краще, зрозуміло, зробити це першим.

Про список документів, які необхідні для відкриття спадкової справи, читайте в статті «Відкриття спадкової справи».

Зверніть увагу!

  • Кількість свідоцтв безпосередньо залежить від спадкової маси і кількості інших спадкоємців. Наприклад, якщо у спадкодавця була квартира і будинок, на які претендують 3 спадкоємця, то кожен з них отримає по 2 свідоцтва (одне на 1/3 квартири і одне на 1/3 будинку).

_______________________________

Якщо ви не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або у вас виникли додаткові питання щодо оформлення спадщини (відкриття спадкової справи), телефонуйте за номерами:

+38/063/ 1333 997
+38/067/ 1333 997
+38/050/ 1333 997

Нотаріус безкоштовно проконсультує вас з усіх спряжених питань.

Послуги для населення
відкрити розділ
Послуги для бізнесу
відкрити розділ