Оформлення спадщини (отримання свідоцтва)

Сам факт смерті спадкодавця або навіть відкриття спадкової справи ще не наділяє спадкоємця правом розпоряджатися майном. Для отримання такого права необхідно отримати у нотаріуса свідоцтво на спадщину.

Що таке свідоцтво на спадщину і для чого воно потрібне?

Свідоцтво на спадщину – це документ, який підтверджує, що спадкоємець отримав повне право на майно спадкодавця. Без цього документа спадкоємець не може продати квартиру або машину і зняти гроші з банківського рахунку.

Що потрібно для отримання свідоцтва на спадщину?

Для отримання такого свідоцтва потрібна відкрита спадкова справа. Ініціювати її відкриття можна самостійно (через представника) або почекати, поки її відкриття ініціюють інші спадкоємці (якщо такі є).

Про список документів, які необхідні для відкриття спадкової справи, читайте в статті «Відкриття спадкової справи».

Зверніть увагу!

  • Кількість свідоцтв безпосередньо залежить від спадкової маси й кількості інших спадкоємців. Наприклад, якщо у спадкодавця була квартира й будинок, на які претендують 3 спадкоємці, то кожен з них отримає по 2 свідоцтва (одне на 1/3 квартири й одне на 1/3 будинку).

_______________________________

Якщо ви не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або у вас виникли додаткові питання щодо оформлення спадщини (відкриття спадкової справи), телефонуйте за номерами:

+38/063/ 1333 997
+38/067/ 1333 997
+38/050/ 1333 997

Нотаріус безкоштовно проконсультує вас з усіх спряжених питань.

Послуги для населення
відкрити розділ
Послуги для бізнесу
відкрити розділ