Прийняття / відмова від спадщини

Якщо ви є спадкоємцем, в разі смерті спадкодавця вам обов’язково варто звернутися до нотаріуса за консультацією. Це дозволить уникнути багатьох неприємних моментів.

Чому обов’язково варто проконсультуватися з нотаріусом?

Сам по собі факт смерті спадкодавця ще не означає, що спадкоємець першої черги за законом або за заповітом отримує право розпоряджатися майном померлого. Для того аби отримати таке право, спадкоємцю необхідно в 6-місячний строк звернутися до нотаріальної контори для відкриття спадкової справи та отримати свідоцтво.

Існує і зворотний бік медалі: якщо ви належите до категорії спадкоємців, які успадковують автоматично, вам також обов’язково слід звернутися за консультацією. Не рідкісними бувають випадки, коли спадкодавці залишають в якості спадщини значні борги, розмір яких перевищує вартість спадщини.

Оскільки неможливо прийняти спадщину і відмовитися від боргів, спадкоємцю належить прийняти рішення. У разі якщо спадкоємець вирішить відмовитися від спадщини, йому буде необхідно написати відмову від прийняття спадщини. В іншому випадку він автоматично успадковує всі наявні борги.

Зверніть увагу!

  • Звертатися потрібно до нотаріальної контори за останнім зареєстрованим місцем проживання спадкодавця.
  • Строк для звернення, встановлений законом, становить 6 місяців.

_______________________________

Якщо ви не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або у вас виникли додаткові питання щодо прийняття/відмови від спадщини, телефонуйте за номерами:

+38/063/ 1333 997
+38/067/ 1333 997
+38/050/ 1333 997

Нотаріус безкоштовно проконсультує вас з усіх спряжених питань.

Послуги для населення
відкрити розділ
Послуги для бізнесу
відкрити розділ