Заповіт

Якщо ви хочете скласти заповіт, причому зробити це так, аби згодом не виникло суперечок щодо його змісту, зверніться до кваліфікованого нотаріуса. Він допоможе вам оформити документ таким чином, аби уникнути різночитань.

Для чого потрібно складати заповіт?

Незважаючи на те, що законодавець визначив перелік осіб, які мають можливість в порядку черги претендувати на спадщину, краще самостійно завчасно визначити долю свого майна. Це дозволить вам уберегти потенційних спадкоємців від багатьох неприємних наслідків, які можуть виникати при спадкуванні в порядку черги за законом.

Як оформити заповіт?

Для того щоб оформити заповіт, перш за все, його необхідно скласти. Ви можете це зробити як самостійно, так і вдавшись до допомоги нотаріуса, який може з ваших слів набрати його текст і зачитати вам вголос. У будь-якому випадку вам необхідно буде його підписати.

У своєму заповіті ви можете вказати певну умову, лише при виконанні якої вказаний вами спадкоємець зможе отримати спадок. Наприклад, якщо вступить до інституту чи одружиться. Також ви можете покласти на спадкоємця певний обов’язок. Наприклад, направляти частину доходів від акцій на благодійність.

Також, якщо ви не бажаєте афішувати свою волю заздалегідь, ви можете скласти секретний заповіт, про зміст якого ніхто не знатиме. Текст секретного заповіту поміщається в конверт і опечатується нотаріусом. Зачитаний він може бути тільки після відкриття спадщини.

Які необхідні документи для оформлення заповіту?

У загальному випадку вам необхідно буде надати:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • інформацію про майно, що заповідається;
  • інформацію про спадкоємця (ПІБ, рік народження, ідентифікаційний код і місце проживання).

_______________________________

Якщо ви не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або у вас виникли додаткові питання щодо складання заповіту, телефонуйте за номерами:

+38/063/ 1333 997
+38/067/ 1333 997
+38/050/ 1333 997

Нотаріус безкоштовно проконсультує вас з усіх спряжених питань.

Послуги для населення
відкрити розділ
Послуги для бізнесу
відкрити розділ